18.10.2020

1. Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i sam przebieg ostatniego w tym roku nabożeństwa fatimskiego. Szczególnie dziękujemy członkom Akcji Katolickiej i Żywemu Różańcowi.

2. Kontynuujemy w naszej parafii 33 dniowe rekolekcje, przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi i Matce Bożej w duchu Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Cieszymy się bardzo, że licznie w nich uczestniczycie. Potrzebujemy obecnie bardziej niż zwykle powierzania się Panu Jezusowi i Maryi. O godz. 17.30 Różaniec, po którym krótka konferencja. Zachęcamy do uczestnictwa w kościele czy za pośrednictwem naszej strony internetowej.

3. W kontekście ogłoszenia rządowych regulacji dotyczących walki z epidemią przypominamy o stosowaniu środków minimalizujących zakażenie, które doskonale już znacie. W naszym kościele w zasadzie niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o liczbę uczestników Mszy Świętych i nabożeństw. Dzięki temu, że mamy tu dużo miejsca – limity nie są dla nas specjalną przeszkodą w zapewnieniu Wam życia sakramentalnego. Prosimy o wyrozumiałe podporządkowanie się zaleceniom służb jak i naszego biskupa Wacława.

4. We wtorek zakończenie 9-miesięcznej Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, po której nabożeństwo i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. Przy wejściu do kościoła zostały wyłożone kartki wypominkowe. W naszej parafii przez cały listopad we wspólnej modlitwie różańcowej modlimy się za naszych drogich zmarłych. Dodatkowo w całej Polsce, w naszych pallotyńskich wspólnotach, w listopadzie odprawianych jest codziennie 24 Mszy Świętych. U nas również, o godzinie 18.00. Przypominamy, aby wpisać adres (ulicę), gdyż każdego dnia wyczytujemy zmarłych z konkretnych ulic. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy wpisywać drukowanymi literami.

6. W środę, o godz. 15.15 zapraszamy na spotkanie koła rękodzielniczego.

7. Jeśli jest taka potrzeba – prosimy naszych drogich seniorów o zgłaszanie się na parafialny numer telefonu w celu uzyskania pomocy w zrobieniu zakupów i innych spraw. Osoby, które chcą się zaangażować w taką pomoc (w zrobienie i dowóz zakupów) prosimy o kontakt. Jeśli ktoś potrzebuje środków sanitarnych (płynów dezynfekujących czy maseczek) - także prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź na numer parafialny.

Ks. Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.