24.05.2020.

  1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia naszych serc na przyjęcie tych darów i umiejętność ich właściwego wykorzystywania. Nowenna do Ducha Świętego odmawiana jest codziennie podczas nabożeństwa majowego na które zapraszamy na godz. 17.30.
  1. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  1. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niedziela jak zawsze do nabycia w zakrystii.
  1. W związku z obowiązującymi nadal obostrzeniami przypominamy o obowiązujących nas przepisach, czyli o konieczności noszenia maseczek w kościele i maksymalnej ilości osób uczestniczących w liturgii, która w przypadku naszej świątyni wynosi 105 osób. Jeśli ktoś potrzebowałby maseczki ochronnej nadal są one do zabrania przy wyjściu z kościoła.
  1. Ten tydzień to ostatnie dni rozliczeń podatkowych, przypominamy o możliwości wsparcia naszej Fundacji ufam Tobie poprzez przekazanie 1% swojego podatku na cele charytatywne realizowane przez naszą Fundację.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 9.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.