3.02.2020.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas modlitwy oraz duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia. Bez wątpienia najlepszym wsparciem, a zarazem modlitwą w tej intencji jest ABSTYNENCJA podjęta w intencji tych, którzy mają problem z alkoholem. Zachęcam do takiego postanowienia nie picia alkoholu przez rok. Wystarczy wpisać się do księgi abstynencji, która jest w zakrystii, a potem rzecz jasna nie pić alkoholu przez rok ofiarowując to wyrzeczenie w intencji jakiejś osoby uzależnionej czy to z naszej rodziny czy nawet kogoś zupełnie obcego.
  1. W najbliższą środę, 26 lutego, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w środę popielcową w naszym kościele: o godzinie 7.00, 15.20 i 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie 1 posiłek do syta, a pozostałe 2 niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
  1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątek dla młodzieży i dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast dla dzieci o godz. 16.30. W niedzielę o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski.
  1. W najbliższy weekend organizujemy kolejną już ogólnopolską pielgrzymkę singli. Spodziewamy się licznych gości z całej Polski. Prosimy przekazać to zaproszenie wszystkim zainteresowanym. Szczegóły programu na naszej stronie internetowej.
  1. Przypomnę, że można nas wspierać również przekazując 1% podatku na naszą Fundację. Ulotki z informacjami dla pracujących jak i deklaracje, które wypełniają emeryci czy renciści są do zabrania z tyłu kościoła.
  1. ODEZWA ARCYBISKUPA

 

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 9.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, zespół muzyczny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top