20,05.2018.

  1. Dzisiaj: w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby w tym tygodniu skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  1. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy nabożeństwem majowym odprawianym w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.
  1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 - 20 dzieci przystąpi w naszej parafii do I Komunii Świętej. Pamiętajmy w modlitwach o nich samych i o ich rodzinach. W białym tygodniu spotykać się będziemy w poniedziałek środę i piątek na nabożeństwach majowych i mszy świętej czyli od godz. 17.30. Natomiast w czwartek o godz. 18.00 wspólny grill dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
  1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę 23 maja o godz. 19.00.
  1. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Razem z działającą u nas Fundacją ufam Tobie organizujemy po raz kolejny tzw. „Mamową sobotę”. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkie mamy wraz z dziećmi. W programie m. in. festiwal kolorów, gra terenowa i eksperymenty naukowe. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii lub na fb: Dolina Miłosierdzia – Częstochowa.
  1. Najbliższa sobota jest ostatnią w miesiącu maju. Wszystkie osoby samotne stanu wolnego zapraszamy na spotkanie, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00.
  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 przeżywać będziemy uroczystość ROCZNICY I Komunii Świętej. Spotkanie przygotowujące wraz ze spowiedzią dzieci i ich rodzin w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  1. Również w przyszłą niedzielę comiesięczna Msza dla przedszkolaków, jak zawsze o godz. 16.30.
  1.  W zeszły czwartek pracę w naszej parafii zakończył br. Marcin Zadróżny rezygnując przy tym z dalszej formacji w naszym Zgromadzeniu. Zostaliśmy zatem bez organisty w naszej parafii. Jeśli ktoś wiedziałby o osobie, która chciałaby się podjąć takiej posługi w naszej wspólnocie to proszę o kontakt.
  1. Ponawiamy prośbę o wsparcie PARAFIADY, która odbędzie się 10 czerwca. Obecnie zbieramy fanty na losowanie: będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc: można ofiarować jakąś kwotę pieniędzy, można przekazując jakąś nagrodę na loterię, albo książki na kiermasz. Wszystkie rzeczy przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Wszystkie osoby, które chciałyby się zaangażować w przygotowanie parafiady proszę o kontakt ze mną bądź księdzem wikariuszem.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.