14.04.2019.

 1. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przynoszą torby miłosierdzia. Jeszcze przed świętami będziemy rozwozić tę żywność: gdyby ktoś wiedział o rodzinie potrzebującej takiej pomocy to proszę o takie zgłoszenia do zakrystii.
 1. Okazja do spowiedzi: od poniedziałku do piątku od 14.30 do 17.30. Dodatkowo w Wielki Piątek spowiedź po wieczornej Liturgii do północy podczas Adoracji. W Wielką Sobotę będziemy spowiadać od godz. 8.00 do godz. 15.00.
 1. We wtorek zapraszamy na nowennę do Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej wieczornej.
 1. Zebranie Akcji Katolickiej w środę 17 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej
 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji. Adoracja potrwa do godz. 21.00.
 1. W Wielki Piątek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i pierwszy dzień nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia. Droga Krzyżowa o godz. 17.30 a po niej rozpocznie się Liturgia na cześć Męki Pańskiej. Po Liturgii adoracja przez całą noc, według porządku wywieszonego w gablocie parafialnej.
 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw, które będzie o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 15.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień nowenny o godz. 15.00. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na Liturgię przynosimy świece.
 1. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte wedle porządku niedzielnego za wyjątkiem Eucharystii o godz. 7.00.
 1. Trwają przygotowania do Sympozjum, Odpustu parafialnego i 6 biegu miłosierdzia. Wszystkie te wydarzenia już za 2 tygodnie. Sympozjum będzie dotyczyło rodziny Ulmów - zamordowanej przez Niemców za ukrywanie Żydów. Więcej o sympozjum opowie ks. Jarosław Rodzik w Niedzielę Zmartwychwstania podczas kazań. Będzie można wówczas otrzymać nowy numer Apostoła Miłosierdzia.

            Na Sympozjum można się zapisywać w zakrystii, uczestnictwo w biegu prosimy zgłaszać za pośrednictwem stron internetowych. Nadmienię przy tym, że w tym roku odbędą się dwa biegi: na sportowo i rekreacyjnie. W zależności od tego w którym biegu chcemy uczestniczyć - na takiej stronie się zapisujemy. Bieg rekreacyjny: dolina-milosierdzia.pl. Bieg sportowy: zmierzymyczas.pl. Z tyłu kościoła wyłożone są ulotki z informacjami o biegu.

 1. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbieramy dziś do puszki po każdej Mszy Świętej.
 1. Caritas prowadzi sprzedaż świec tzw. „paschalików”. Można je nabyć w zakrystii w cenie 10 zł. Dzieciom przypominamy o puszkach z jałmużną wielkopostną.

 

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.