12.08.2018.

  1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wczoraj pomogły ugościć grupę pielgrzymów z Krakowa. Przeszło 200 osób = pacjentów z ośrodka leczenia narkomanów gościliśmy wczoraj w Dolinie. A już we wtorek przybędą do nas pątnicy z Warszawy. Jak co roku zorganizujemy dla nich tzw. WIECZÓR PIELGRZYMA: Ok. godz. 18.00 będziemy witać przychodzących do nas pielgrzymów, potem poczęstujemy ich bigosem i ok. godz. 19.00 zaprosimy wszystkich na koncert ewangelizacyjny. Po koncercie od 21.00 do 24.00 będzie adoracja w naszym kościele z możliwością spowiedzi.

            Jeśli ktoś chciałby się zaangażować w organizację wieczoru pielgrzyma to serdecznie zapraszam: potrzebujemy kilku osób do wydawania bigosu, silnych panów do noszenia garnków i pielęgniarki bądź lekarzy do pomocy w punkcie medycznym. Zapraszam wszystkich na koncert, adorację bądź do pomocy przy samej organizacji, a jeśli ktoś chce wesprzeć akcję żywienia to może wrzucić ofiarę do puszki, która dziś i w środę będzie zbierana po każdej Mszy Świętej.

  1. W środę, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele Mszę Święte będą wedle porządku niedzielnego za wyjątkiem Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.
  1. W środę na Mszy o godz. 9.00 będziemy się modlić również w intencji ks. Wiesława naszego wikariusza, który zgodnie z decyzją przełożonych kończy pracę w naszej parafii.
  1. Jutro wypada 13 dzień miesiąca. W związku z tym zapraszam na procesję fatimską po wieczornej Mszy Świętej.
  1. Przypominamy, iż sierpień to miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
  1. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. "w drodze do niepodległości". Wystawa ta jest w budynku naszego nowego kościoła i pozostanie tam do końca miesiąca.
  1. Udającym się na letni wypoczynek życzymy owocnego czasu, wielu ubogacających przygód i oczywiście bezpiecznych powrotów.

 Ks. Andrzej Partika SAC

Proboszcz

 

OGŁOSZENIA STAŁE:

SPOWIEDŹ = codziennie, godz. 14.30 - 16.00

SPOWIEDŹ NA TELEFON = zadzwoń, umów się, przyjdź, nr tel. 514 491 315

MSZA dla DZIECI =  niedziela, godz. 11.30

Spotkania przy KAWIE = niedziela, godz. 12.30

KURS TAŃCA = wtorek, godz. 19.30

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU = czwartek, godz. 18.30 - 21.00

KRĘGI BIBLIJNE = czwartek i piątek, godz. 19.00

NORDIC WALKING = każda sobota godz. 10.00

SPOTKANIA SINGLI = ostatnia sobota miesiąca, godz. 18.00

 

Ponadto w naszej parafii działają także: ministranci, schola, chór parafialny, Akcja Katolicka, Żywy Różaniec i wspólnota Maranatha.