Na żywo z kościoła

Możesz słuchać i oglądać transmisję na żywo, prosto z naszego kościoła!

Oglądaj

Chcę pomóc

Chcesz wesprzeć kuchnię dla bezdomnych, łaźnię, magazyn odzieży lub bank żywności?

Pomagam

Porządek nabożeństw

Nie wiesz, o której godzinie zaczyna się Msza Święta albo inne nabożeństwo?

Sprawdź

Intencje koronki

Codziennie o godz. 15.00 modlimy się w Waszych intencjach

Zamów

Galeria zdjęć

Zobacz co działo się w Dolinie i co możesz zobaczyć osobiście!

Oglądaj

Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy odbyła się w dniach 15-17 marca 2019 r. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu były wszystkie osoby stanu wolnego rozumianego zgodnie z nauką Kościoła katolickiego (panny, kawalerowie, wdowy, wdowcy, osoby z sądowym orzeczeniem nieważności małżeństwa). Nie było żadnych kryteriów wiekowych. Mogły zatem przybyć zarówno osoby dwudziestokilkuletnie, jak i ci w wieku daleko dojrzałym.

Relacja jednego z uczestników:

Tradycja pielgrzymowania na Jasną Górę sięga XVII w. kiedy to mieszkańcy Gliwic przyszli przed wizerunek Matki Bożej, by podziękować Jej za uratowanie miasta przed wojskami duńskimi. Od tamtej pory mniejsze i większe grupy pątników przybywają do duchowej stolicy Polski, by dziękować za otrzymane łaski oraz prosić o dalsze. Spotkać tu można m.in. maturzystów, pielęgniarki, ludzi chorych, uzdrowionych, studentów czy też rodziny. W trzeci weekend marca 2019 r. odbyła się pielgrzymka wyjątkowa. Po raz pierwszy do Częstochowy pielgrzymowali single - ludzie stanu wolnego w rozumieniu nauki Kościoła Katolickiego. Głównym miejscem spotkań nie była Jasna Góra lecz Dolina Miłosierdzia. Dlaczego akurat tam? Ponieważ to właśnie w parafii Miłosierdzia Bożego ponad cztery lata temu powstał pomysł, by założyć duszpasterstwo singli. Duszpasterzem wspólnoty został proboszcz tejże parafii- ks. Andrzej Partika SAC. Od tego czasu w każdą ostatnią sobotę miesiąca osoby stanu wolnego gromadzą się na Mszy św. w Dolinie Miłosierdzia, a następnie spędzają wspólnie czas poznając się nawzajem.

NW pewnym momencie powstał pomysł zorganizowania wydarzenia, na które mogliby przyjechać single z całej Polski. Wydarzenie to otrzymało nazwę I Pielgrzymki Singli do Częstochowy. Datę ustalono na weekend 15-17 marca. Do Częstochowy przyjechało ponad 100 osób stanu wolnego. Pielgrzymka rozpoczęła się wieczorną drogą krzyżową w parafii Miłosierdzia Bożego. Sobotę dzień otworzyło spotkanie integracyjne, a po nim nastąpiła konferencja na temat ludzkich charakterów i relacjach między nimi. Konferencje podsumowała praca w grupach. Popołudniu odbyła się Msza św. na Jasnej Górze. Następnie uczestnicy mieli czas dla siebie. Niedziela rozpoczęła się od konferencji Karoliny i Macieja Piechów, przedostatnim punktem pielgrzymki były szybkie randki. A po nich ostatnią Mszę tegorocznej pielgrzymki sprawował ks. Andrzej Partika SAC.

Sukces pierwszej pielgrzymki singli do Częstochowy sprawił, że w perspektywie są plany na kolejne inicjatywy umożliwiające osobom wolnym poznanie się i znalezienie partnera lub partnerki na resztę życia.

 

PIĄTEK - 15.03.2019

 

18.30 Droga Krzyżowa (Dolina Miłosierdzia)

19:00 spotkanie integracyjne przy kawie (Dolina Miłosierdzia)

21:00 Apel Jasnogórski (Jasna Góra)

 

SOBOTA - 16.03.2019

 

9:00 spotkanie integracyjnej (Dolina Miłosierdzia)

10:00 konferencja - ks. Andrzej Partika SAC (Dolina Miłosierdzia)

11:00 praca indywidualna (Dolina Miłosierdzia)

11:15 praca w grupach i wspólnie (Dolina Miłosierdzia)

14:00 bigos (Dolina Miłosierdzia)

15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia (Dolina Miłosierdzia)

16:45 Msza św. (Jasna Góra)

18:00 kolacja (we własnym zakresie)

20:00 Akatyst (Jasna Góra)

21:00 Apel Jasnogórski (Jasna Góra)

22:00 wieczorne spotkanie przy kawie

 

NIEDZIELA - 17.03.2019


10:00 konferencja: Karolina i Maciej Piechowie (Dolina Miłosierdzia)

11:00 szybkie randki (Dolina Miłosierdzia)

12:00 bigos (Dolina Miłosierdzia)

13:00 Msza św. (Dolina Miłosierdzia)

W razie pytań można pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główna

Cookies

facebook

Darowizna on-line

Kwota:
Przekaż  

 

Pomagają nam

Scroll to top